Wyszukaj
Witaj na moim Blogu!

Mam na imię Andrzej i jestem tatą małego urwisa - Marcina!

Mam często kontrowersyjne poglądy na różne tematy. Jestem ironiczny, cyniczny, szyderczy i sarkastyczny. Kiedyś myślałem że jestem typem romantyka ale okazało się że byłem po prostu nieśmiały a okazałem się być zwykłym chamem. Dobrze mi z tym.


Serwisy oferujące artykuły i teksty SEO na zamówienie

Tanie teksty SEO, czyli jak niskim kosztem ubogacić swoją stronę o zadowalającej jakości teksty, artykuły i recenzje.


Recenzje Brak komentarzy

Wartościowa treść jest niezbędnym elementem jeśli zależy nam na dobrej pozycji strony w wyszukiwarkach internetowych. Wyższa pozycja to więcej klientów, którzy będą mogli zapoznać się z ofertą świadczonych przez nas usług. Aby pozyskać treści, które w pozytywny sposób wpłyną na pozycję naszej strony internetowej w wyszukiwarce, powinniśmy zainteresować się tematem jakim są teksty SEO.

SEO, czyli Search Engine Optimization to bardzo rozległy temat. W wolnym tłumaczeniu jest to optymalizacja strony pod wyszukiwarki internetowe. Kluczem do wstępnej optymalizacji strony www, a co za tym idzie, poprawieniu jej pozycji w wynikach wyszukiwania jest odpowiednie przygotowanie treści.

Artykuły SEO to teksty, które są tworzone pod indywidualne wymagania klientów. Przygotowują je najczęściej profesjonalni pisarze - copywriterzy. Teksty SEO mają różną jakość ale najlepiej gdy są wartościowe zarówno dla czytającego jak i indeksującej je wyszukiwarki. Tutaj sama dobra treść nie wystarczy. Taki tekst SEO powinien jeszcze posiadać odpowiednią konstrukcję, która zapewni mu wysoką pozycję w wyszukiwarce.

Teksty SEO można pisać samemu lub zlecać ich pisanie innym. Copywriterów możemy znaleźć na portalach aukcyjnych, forach o tematyce pozycjonowania czy webmasteringu, ale istnieją też specjalne serwisy gdzie napisanie takich tekstów możemy zlecić. Ja miałem styczność z kilkoma i w tym artykule chciałbym je trochę przybliżyć.

TextBookers

Główną zaletą TextBookers, w stosunku do innych tego typu serwisów, jest jasna i przejrzysta ścieżka zakupowa. Loguję się, klikam "Dodaj zlecenie", wybieram jakość tekstu, wpisuję wszystkie dane i od razu wiem ile zapłacę i ile maksymalnie będę czekał na gotowy tekst. Szybko i przejrzyście - nie muszę się nad niczym zastanawiać bo wszystko jest narzucone z góry. Tutaj niestety minus, że za teksty trzeba płacić punktami i należy nimi wcześniej doładować konto. Opcja płatności bezpośredniej online byłaby dobrym dodatkiem.

Ilość kiepskich tekstów można trochę zredukować pisząc bardzo dokładne opisy zleceń. Przy dłuższych tekstach opracowywałem cały konspekt, żeby copywriter nie miał zbyt dużego pola manewru na skaszanienie tekstu. Rzeczywiście dużo mniejszy był odsetek kiepskich tekstów ale dużo czasu szło na opracowywanie opisów zleceń.

Największy problem TextBookers to jakość tekstów, która jest bardzo różna. Około jedna trzecia tekstów nadaje się do publikacji bez żadnych poprawek, kolejna część nadaje się do publikacji po wprowadzeniu przeze mnie stosownych poprawek a ostatnia część nie nadaje się za bardzo do niczego. Te najsłabsze teksty zostawiam na później i zazwyczaj wykorzystuję je na jakiś stronach mocno zapleczowych czy też w zupełnie innym celu niż zostały stworzone.

Dalej odnośnie jakości - w TextBookers jest opcja zgłoszenia tekstu do poprawy - problem jest taki, że jak ktoś nie potrafi pisać, to więcej czasu zejdzie mi na zgłaszaniu poprawek i naprowadzaniu danego użytkownika niż napisanie takiego tekstu samemu. Często zdarza się też, że teksty zapleczowe nie różnią się jakością od tekstów tematycznych, które są droższe, a czasem też teksty SEO są od tych tematycznych znacznie lepsze.

Kolejnym problemem serwisu jest brak funkcjonalności czarnej listy. Podejrzewam, że wielu zlecających mogło zrezygnować przez to z tego serwisu. Mnie osobiście najbardziej zniechęcały akcje, gdzie dodaję paręnaście tekstów do napisania, zlecenie przyjmuje jakiś dzieciak i dostaję papkę z translatora, która swoją drogą przechodzi przez moderację jako tekst tematyczny. Taka jest jednak polityka serwisu, że czarnej listy nie będzie i koniec.

W TextBookers za teksty można wystawić ocenę ale, z tego co wiem, można ją anulować więc system ocen w tym przypadku jest, delikatnie mówiąc, słaby. Widać to często podczas otrzymywania zleconych tekstów - wyższa ocena wcale nie równa się lepszej jakości (często nawet gorszej) a słabsza ocena to często lepsze teksty.

Moderatorzy czasem zmieniają opis zlecenia przez to teksty nie są takie, jak być powinny - kiedyś było to na porządku dziennym, obecnie obserwuję to zjawisko w coraz mniejszym stopniu.

Support odpisuje bardzo opieszale a czasem nawet wcale.

Zalety TextBookers

 • jasna ścieżka zakupowa
 • jasno określone stawki
 • jasno określony czas na wykonanie zlecenia
 • możliwość grupowania tekstów w projektach
 • bonusy za doładowania
 • okresowe promocyjne pakiety punktów
 • możliwość zlecania tekstów w innych językach

Wady TextBookers

 • słaba jakość tekstów
 • ingerencja moderacji w treść zleceń
 • brak czarnej listy
 • płatność punktami - brak płatności bezpośredniej
 • należy określić tematykę tekstu - czasami ciężko zakwalifikować
 • brak możliwości zlecenia tekstów synonimizowanych
 • system ocen którym można manipulować
 • support
Sprawdź TextBookers

GoodContent

W przypadku tego serwisu jakość tekstów stoi na przyzwoitym poziomie. Jest wielu różnych copywriterów i czasem coś trzeba odrzucić ale stoi to wszystko na wyższym poziomie niż TextBookers. Obydwa serwisy mają zbliżone ceny.

Czarna lista - główny powód dla którego zrezygnowałem z TextBookers na rzecz GoodContent. Gdybym tutaj wydał tyle kasy ile wydałem w TextBookers to prawdopodobnie miałbym na tą chwilę bardzo mały odsetek odrzucanych tekstów.

Fajną funkcjonalnością serwisu GoodContent jest to, że typ zlecenia można ustawić jako "Prywatne". W TB też jest taka opcja ale można wybrać tylko jednego copywritera, a tutaj można zaprosić kilku.

Kolejna świetna opcja to możliwość zlecania tekstów synonimizowanych.

Trochę mało intuicyjny panel i samo dodawanie zleceń. Słaby design - przy pierwszej styczności odniosłem wrażenie, że to jakaś strona zapleczowa, a po zalogowaniu się, że projekt prawdopodobnie umarł sobie śmiercią naturalną.

Zalety GoodContent

 • przyzwoita jakość tekstów
 • szybki czas realizacji tekstów
 • czarna lista
 • możliwość płatności bezpośredniej online
 • możliwość zlecenia tekstów synonimizowanych
 • ranking użytkownika tworzony na podstawie liczby zaakceptowanych i odrzuconych tekstów

Wady GoodContent

 • słaby design / UX / UI
 • stawki są sugerowane - trzeba samemu określać budżet itp.
 • brak jasno określonego czasu na wykonanie zlecenia
 • teksty jedynie w języku polskim
 • mało intuicyjny panel
Sprawdź GoodContent

Co poza tym?

Poniżej znajduje się kilka serwisów z których miałem okazję korzystać lub korzystam sporadycznie. Moje obserwacje i doświadczenia w przypadku serwisów znajdujących się poniżej mogą więc odbiegać od rzeczywistości z uwagi, że nie koniecznie poświęciłem na te serwisy wystarczającą ilość czasu.

SEOTXT

Bardzo nieintuicyjny panel klienta. Płatność jedynie punktami. Konieczność wyboru konkretnego wykonawcy zlecenia z listy - najpierw dodajemy zlecenie, czyli wybieramy typ (jakość) zlecenia, określamy ilość tekstów, ilość znaków i dodajemy opis a dopiero po przejściu dalej wyświetla nam się lista pracowników dostępnych do realizacji tego zlecenia i dopiero tam widzimy ceny (wyrażone w punktach). Każdy z wykonawców może dowolnie ustalić koszt realizacji danego zlecenia oraz termin. Płatność jedynie uprzednio zakupionymi punktami. Minimalna wartość doładowania to 10 punktów. Mała ilość copywriterów. Pomimo tych wszystkich wad, serwis SEOTXT ma jedną niezaprzeczalną zaletę - wysoka jakość tekstów - pod warunkiem wybrania odpowiedniego copywritera oczywiście. Wybór copywritera jest bardzo prosty ponieważ ranking wykonawców jest bardzo dobrze skonstruowany - z pomocą przychodzi nam tu kolumna "Ocena ogólna" gdzie znajdziemy średnią ocenę oraz ilość wszystkich wystawionych ocen.

Sprawdź SEOTXT

TextMarket

Serwis który umożliwia zakup gotowych tekstów. Zasada działania serwisu jest prosta - mamy listę tekstów (oraz wyszukiwarkę), znajdujemy interesujący nas tekst i możemy przeczytać krótką zajawkę tego tekstu. W tym miejscu można od razu zakupić dany tekst (płatność za pomocą punktów) i od razu po dokonanej płatności mamy do niego dostęp. Na liście z tekstami jest również ocena jakości danego tekstu, co ma pomóc nam podjąć decyzję dotyczącą zakupu.

Zakupiłem tutaj kilka tekstów średniej jakości i nie mam zastrzeżeń.

TextMarket

Giełda Tekstów

Serwis który umożliwia zakup gotowych tekstów jak również dodawanie zleceń na teksty. Osobiście nie zlecałem tutaj pisania tekstów a jedynie kupowałem gotowce więc jedynie na ten temat mogę się wypowiedzieć. Teksty kupujemy za punkty. Mamy wyszukiwarkę gdzie możemy określić słowo kluczowe, kategorię tekstu, cenę tekstu, ilość znaków, ocenę autora i jakość tekstu. Teksty dobrej jakości trudno tutaj spotkać ale widzimy co kupujemy.

Giełda Tekstów


Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej w polityce prywatności.X