Wyszukaj
Witaj na moim Blogu!

Mam na imię Andrzej i jestem tatą małego urwisa - Marcina!

Mam często kontrowersyjne poglądy na różne tematy. Jestem ironiczny, cyniczny, szyderczy i sarkastyczny. Kiedyś myślałem że jestem typem romantyka ale okazało się że byłem po prostu nieśmiały a okazałem się być zwykłym chamem. Dobrze mi z tym.


Co kupić za SMS?

Co i gdzie można kupić płacąc przy pomocy SMS typu Premium?


Porady Brak komentarzy

Przenosząc numer prepaid do innej sieci natrafiłem na taki właśnie dylemat. Została mi spora ilość złotówek, więc chciałem je jakoś spożytkować. Co zrobić z pieniędzmi które zostały na karcie prepaid? Jako, że nie byłbym w stanie tych złotówek wygadać, padło na SMS'y typu Premium.

SMS'y typu Premium to wiadomości tekstowe wysyłane na krótkie numery, o podwyższonej opłacie. SMS'y typu Premium są bardzo wygodnym i popularnym sposobem realizowania drobnych transakcji.

Często, kiedy tego typu temat pojawia się na jakimś forum, trafia się spora grupa głupio-mądrych, który twierdzą że to nieopłacalne itp. Najwidoczniej bardziej opłacalne jest aby pieniądze z konta po prostu przepadły.
Jasne - jeżeli ktoś miałby doładowywać sobie konto aby następnie przeznaczyć te środki na zakupy przy pomocy SMS'ów - to jest to nieopłacalne. Nie wierzę jednak aby komuś w ogóle przeszło przez myśl, żeby tak robić.

Poniżej znajduje się lista wyszukanych przeze mnie produktów i usług, które można kupić za SMS. Z racji tego, że zajmuję się projektowaniem stron i tematami podocznymi, część znalezisk odnosi się do właśnie tego tematu.

Co można kupić za SMS premium?

 1. Katalogi stron - wpisy w niektórych katalogach strona są płatne - np. wp.pl, interia.pl czy hoga.pl. Wprawdzie katalogi nie mają już za dużej mocy pozycjonującej, jednak jeżeli złotówki miałyby się zmarnować to warto taki wpis zostawić - przynajmniej u tych większych graczy.
 2. Hosting - możliwość zakupu miejsca na stronę przy pomocy SMS jest na przykład w Hekko.pl. Bezpośrednio hostingu wykupić nie można, jednak można doładować konto programu partnerskiego "Skarbonka", przy pomocy którego możemy opłacać usługi.
 3. Domeny - zakupu domeny przy pomocy SMS, również możemy dokonać w Hekko.pl, z pomocą programu partnerskiego. Okresowo możemy spotkać taką możliwość też u innych rejestratorów domen. Jasne, że są serwisy oferujące rejestrację domeny za darmo, jednak odnowienie takiej domeny zazwyczaj kosztuje już sporo.
 4. Serwisy do ściągania plików - np. rapideo.pl czy chomikuj.pl
 5. Obsługa serwisów aukcyjnych - przy pomocy SMS'ów typu Premium możemy kupić szablony aukcji, doładować konto w serwisie do obsługi aukcji czy też, jeżeli polujemy na okazje, doładować konto w Snajper.net - serwisie umożliwiającym podbijanie aukcji w ostatnich sekundach ich trwania.
 6. Doładowanie za10groszy.pl
 7. Portale randkowe - konta na portalach randkowych i pokrewnych często mają ograniczoną funkcjonalność. Taką funkcjonalność można rozszerzyć przy pomocy SMS'ów typu Premium - np. na Fotka.pl, Sympatia.pl, MyDwoje.pl, Badoo.com czy Randkowa.com
 8. Konta Premium na stronach filmów Online - zarówno legalne serwisy typu VOD, jak i te mniej legalne strony, dostarczające pożądane treści, oferują płatność za SMS. Serwisy w których zapłacisz SMS'em to m.in. Zalukaj, VOD, StrefaVOD, eKino-TV, IPLA.
 9. SMS'y na rzecz różnych fundacji, pomagających potrzebującym.
 10. Telewizyjne czy radiowe konkursy, krzyżówki, ezoteryka itp.
 11. Doładowanie konta Skype
 12. Doładowanie konta VoIP - np. easyCall oferuje taką możliwość.
 13. Wykupienie waluty portalowej - np. Eurogąbki, serwisu Nasza-Klasa.
 14. Funkcje premium w grach przeglądarkowych - np. Plemiona, Grepolis.
 15. Promowanie ogłoszeń w serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych - np. OLX, OtoMoto, Gratka.pl
 16. Serwisy muzyczne - np. Deezer, MUZO.FM
 17. Książki, gazety - elektroniczne wydania książek za SMS możesz kupić na przykład w serwisie ibuk.pl, natomiast dostęp do gazet uzyskasz w serwisie e-kiosk.pl
 18. Kartki pocztowe - przy pomocy serwisu Envelo.pl możesz wysłać kartkę pocztową, całkowicie przez internet.
 19. Bilety komunikacji miejskiej, opłata za parking - w niektórych miastach, przy pomocy SMS'ów typu Premium możesz zapłacić za parkowanie lub kupić bilet komunikacji miejskiej.
 20. Opłaty rejestracyjne - niektóre fora czy strony (lub ich konkretne działy) wymagają wniesienie opłaty rejestracyjnej. Są to na przykład Torrenty, JoeMonster, Zarabiam.com

Ja swoje środki z konta wykorzystałem co do ostatniej złotówki.

Pomysłów na wykorzystanie środków z karty prepaid może być, z pewnością, dużo więcej - zachęcam do podawania swoich w komentarzach.Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej w polityce prywatności.X