Wyszukaj
Witaj na moim Blogu!

Mam na imię Andrzej i jestem tatą małego urwisa - Marcina!

Mam często kontrowersyjne poglądy na różne tematy. Jestem ironiczny, cyniczny, szyderczy i sarkastyczny. Kiedyś myślałem że jestem typem romantyka ale okazało się że byłem po prostu nieśmiały a okazałem się być zwykłym chamem. Dobrze mi z tym.


Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w internecie? Sprawdź!

W dzisiejszych czasów nie sposób odseparować dziecka od internetu. Możesz jednak zadbać o to, by maluch był bezpieczny podczas surfowania w sieci. Jak to zrobić? Oto kilka wskazówek, z których możesz skorzystać, by uchronić go przed złym wpływem internetu – sprawdź, czy znasz je wszystkie!


Porady Brak komentarzy

Ustal zasady korzystania z internetu

Zanim pozwolisz maluchowi samodzielnie surfować po internecie, ustal z nim twarde zasady, które będą dotyczyły czasu spędzanego przy komputerze. Przede wszystkim wynegocjuj czas, który dziecko może przeznaczyć na taką aktywność – by uniknąć przesiadywania w internecie przez cały czas. Po drugie ustal strony, które nie powinny być przez nie odwiedzane. Warto też sprecyzować czynności, które powinny być wykonane zanim maluch chwyci myszkę. Mogą to być chociażby odrobione lekcje, posprzątany pokój czy pozmywanie po obiedzie. Warto kształtować dobre nawyki w ten sposób!

Zainstaluj filtr rodzicielski

Martwisz się, że podczas przeglądania sieci maluch trafi na nieodpowiednie strony? Spokojnie – zainstalowanie filtra rodzicielskiego skutecznie go przed tym ochroni. Możesz wybrać w nim poziom ochrony oraz rodzaj treści,które powinny być blokowane – np. brutalną przemoc, seksualność czy obecność substancji odurzających. Takie rozwiązanie zapewni spokój ducha nie tylko Tobie, lecz również dziecku. W końcu będzie mogło swobodnie surfować po internecie, nie czując ciągle na karku Twojego wzroku – przecież zainstalowana blokada skutecznie chroni je przed niebezpiecznymi treściami.

Pamiętaj również o zainstalowaniu dobrego programu antywirusowego. Nieodpowiednie dla maluchów treści często pojawiają się bowiem na skutek zawirusowania komputera lub też w formie wyskakujących reklam typu pop-up. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: Sprawdź, jak nie dać się śledzić w Internecie!

Rozmawiaj o niebezpieczeństwach w sieci

Jak wyeliminować zagrożenie z otoczenia dziecka? Porozmawiaj z nim szczerze o nich! Jeśli maluch będzie świadomy tego, co może się stać, jeśli nie będzie rozsądnie korzystać z sieci, będzie bardziej uważać na to, jakie strony przegląda. Pamiętaj o tym, że dzieci są bardzo dociekliwe. Jeśli powiesz im, że czegoś nie wolno, z pewnością tysiąc razy zapytają Cię: dlaczego? Wyjdź więc naprzeciw ich oczekiwaniom i wyjaśnij konsekwencję nierozważnego surfowania po sieci – z pewnością podziała to lepiej niż gołosłowny zakaz.

Monitoruj, ale nie przesadzaj z kontrolą

Zakazany owoc smakuje najlepiej… Jeśli nie chcesz, by to powiedzenie znalazło zastosowanie w przypadku Twojego dziecko, uważaj na to, by nie kontrolować go za bardzo podczas korzystania z internetu. Naturalną rzeczą w takiej sytuacji będzie bowiem chęć sprawdzenia, dlaczego je ograniczasz – i czy to, przed czym próbujesz je chronić, rzeczywiście jest takie złe. Warto więc czasem zaufać dziecku i pozwolić mu na odrobinę swobody – dzięki temu sprawdzenie „ciemnej strony internetu” po prostu nie będzie dla niego czymś atrakcyjnym.Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej w polityce prywatności.X