Wyszukaj
Witaj na moim Blogu!

Mam na imię Andrzej i jestem tatą małego urwisa - Marcina!

Mam często kontrowersyjne poglądy na różne tematy. Jestem ironiczny, cyniczny, szyderczy i sarkastyczny. Kiedyś myślałem że jestem typem romantyka ale okazało się że byłem po prostu nieśmiały a okazałem się być zwykłym chamem. Dobrze mi z tym.


Gwiazdkowy maraton filmów świątecznych - co będzie potrzebne na filmowy wieczór w świątecznej atmosferze

Okres przedświąteczny to nie tylko czas gorączki zakupów, poszukiwania prezentów i przygotowań do świąt, ale również czas spotkań w gronie przyjaciół i wspólnego oczekiwania na Boże Narodzenie w świątecznej atmosferze. Jedną z propozycji na udane spotkanie gwiazdkowe jest maraton filmów świątecznych. To rozwiązanie niewątpliwe pozwali wszystkim poczuć magię i wyjątkowego ducha świąt. Aby wieczór filmów był w pełni udany, należy zadbać o kilka niezbędników, które skutecznie umilą ten czas.


Porady Brak komentarzy

Odpowiednia świąteczna atmosfera

Przy oglądaniu filmów świątecznych niezwykle duże znaczenie ma otoczenie, które może skutecznie ułatwić przeniesienie w filmowy świąteczny świat lub znacznie to utrudnić, jeśli nie będzie odpowiednie. W miejscu, którym ma odbyć się wieczór filmów, warto zadbać o obecność ozdób świątecznych, takich jak łańcuchy, lampki, girlandy, ciepłe świąteczne poduchy, koce z motywem świątecznym czy inne akcesoria, które umożliwią stworzenie odpowiedniego klimatu. Duży wybór świątecznych ozdób dostępny jest w sklepie GoDan Party.

Lista filmów świątecznych

Maraton filmów świątecznych powinien składać się przynajmniej z trzech tytułów, choć ciekawym rozwiązaniem będzie oglądanie filmów przez całą noc. Przed planowanym maratonem warto stworzyć listę filmów świątecznych i udostępnić ją zaproszonym gościom, aby każdy mógł zagłosować na tytuł, który najbardziej chce obejrzeć. Wśród propozycji tytułów mogą znaleźć się takie filmy jak:

  • “To właśnie miłość” (2003) - kultowa propozycja, która doskonale sprawdzi się w okresie przedświątecznym, gdyż fabuła filmu rozpoczyna się na kilka tygodni przed świętami. Film opowiada historię kilkorga ludzi, których wątki cały czas się ze sobą splatają.
  • “To wspaniałe życie” (1946) - zdecydowanie mniej znana historia z Bożym Narodzeniem w tle. Ze względu na to, że jest to dość stara produkcja, będzie to doskonały świąteczny film na maraton. Opowiada historię załamanego człowieka, który za pomocą anioła stróża odkrywa, jak wyglądałby świat bez niego.
  • “12 świątecznych randek” (2011) - połączenie filmu świątecznego z komedią romantyczną. Mniej znany tytuł, który może wszystkich zaskoczyć podczas maratonu filmowego.
  • “Czekając na cud” (2004) - dramat obyczajowy ze świętami w tle, odrobinę smutniejsza propozycja, która wyciśnie niejedną łzę. To historia kilku mieszkańców Manhattanu, którzy odkrywają, na czym polega magia świąt.
  • “Cud na 34 ulicy” (1994) - niezwykle rodzinna i wzruszająca opowieść o tym, jak Mikołaj z centrum handlowego przywraca mieszkańcom Nowego Jorku wiarę w magię świąt.
  • “Gospoda świąteczna” (1942) - kolejny film świąteczny, który jest trochę w cieniu tych bardziej popularnych produkcji. To amerykańska produkcja, której fabuła rozgrywa się w Nowym Jorku. Trójka przyjaciół postanawia wcielić w życie pomysł otwarcia niezwykłej gospody działającej tylko w święta Bożego Narodzenia. Produkcja z kultową piosenką “White Christmas” Irvinga Berlina w tle.

Świąteczne gadżety niezbędne na maratonie filmów

Aby wieczór filmów był w pełni udany i przyjemny, należy zadbać o dobrą atmosferę, przytulne i wygodne legowiska, a także o przysmaki i napoje. Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie pizzy, ale konieczne jest również przygotowanie typowo filmowych przekąsek, takich jak popcorn, żelki czy nachosy. Nie może zabraknąć typowo świątecznych akcentów takich jak pierniczki i laski cukrowe. Aby dodać odpowiedniego klimatu, warto skorzystać ze specjalnych świątecznych gadżetów i wszystkie przekąski podawać na papierowych talerzykach i w papierowych kubeczkach z motywem świątecznym. Goście zaproszeni na maraton filmów świątecznych mogą również założyć mikołajowe czapki. Duży wybór świątecznych gadżetów dostępny jest w sklepie GoDan Party.Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej w polityce prywatności.X