Wyszukaj
Witaj na moim Blogu!

Mam na imię Andrzej i jestem tatą małego urwisa - Marcina!

Mam często kontrowersyjne poglądy na różne tematy. Jestem ironiczny, cyniczny, szyderczy i sarkastyczny. Kiedyś myślałem że jestem typem romantyka ale okazało się że byłem po prostu nieśmiały a okazałem się być zwykłym chamem. Dobrze mi z tym.


Jak zarabiać w internecie bez specjalnych umiejętności?

O tym co można robić bez wychodzenia z domu i dobrze na tym zarabiać.


Porady Brak komentarzy

Taki temat często gdzieś tam się przewija w internetach ale podpowiedzi są zazwyczaj ukierunkowane na jedną konkretną formę zarabiania - np. zarabianie za pisanie tekstów.

Pamiętam mój pierwszy serwis internetowy jaki kiedykolwiek stworzyłem - traktował on właśnie o zarabianiu przez internet. Była to końcówka lat 90 - zarabianie przez internet polegało głównie na oglądaniu reklam przy pomocy specjalnych programów instalowanych w systemie. Były to czasy kiedy wyszukiwarki internetowe nigdy nie wyszukiwały tego czego człowiek oczekiwał a internet był na czas. Jak można zarabiać przy pomocy internetu, siedząc w domu? Pomysłów jest mnóstwo - poniżej najbardziej opłacalne, według mnie.

Pisanie tekstów SEO

Pisać można oczywiście nie tylko teksty SEO ale na takie jest największe zapotrzebowanie i nie potrzeba się aż tak bardzo wysilać, ponieważ zazwyczaj są to mało wartościowe teksty. Większość serwisów oferujących teksty SEO twierdzi oczywiście inaczej ale nie należy się tym sugerować. Przykłady serwisów gdzie możesz zostać copywriterem to: textbookers, giełda tekstów. Pisać można oczywiście nie tylko teksty SEO - można pisać recenzje produktów, opracowywać komentarze na blogach itp. itd.

Wykonywanie określonych zadań (np. wypełnianie ankiet, komentowanie treści na fb)

W Polsce funkcjonuje portal inclick - jednak jest on ograniczony tylko do studentów i uczniów. Potwierdzenie pobierania nauki jest jednak potrzebne jedynie przy wypłacaniu środków, więc można wtedy skorzystać z pomocy zaprzyjaźnionego ucznia/studenta. Na portalu znajdziesz zadania polegające na wypełnianiu ankiet, pisaniu artykułów, wchodzeniu na określone strony i wykonywaniu określonych akcji, tworzeniu baz danych itd. Jeżeli nie przeszkadza Ci bariera językowa to odpowiednikiem portalu inclick jest na przykład portal fiverr - tam zarabiać może każdy i dosłownie na wszystkim. Od normalnych zadań typu tworzenie różnego rodzaju grafik czy wszystkiego co związane z marketingiem aż po zadania zupełnie odjechane, typu udawanie kogoś dziewczyny czy robienie za tzw. Human Billboards gdzie umieszczasz na ciele pożądany napis i cykasz fotkę.

Sprawdź portal Fiverr

Dodawanie produktów do sklepów internetowych

Na portalu Oferia można często spotkać zlecenia tego typu. Dodawanie produktów jest zazwyczaj bardzo monotonne stąd można spotkać wiele zleceń tego typu.

Prowadź swój blog

Zarabianie na blogu to ostatnio bardzo popularny temat. W mojej ocenie najważniejszym kryterium skutecznego bloga jest pasja do tego co się robi. Zarobek powinien być na dalszym planie. Czyli nie zakładamy bloga finansowego, bo podobno banki najlepiej płacą, jeżeli się na tym temacie nie znamy. Prowadząc bloga ważna jest też cierpliwość i wytrwałość - profity nie przyjdą od razu. Prowadzenie bloga to temat na osobny artykuł który z pewnością zostanie poczyniony w niedalekim czasie.

Promocje bankowe

Bardzo wdzięczny temat - są specjalne blogi na których znajdziesz różne aktualne promocje bankowe i sposoby jak na nich zarobić. Można wyciągnąć nie tylko pieniądze ale też różne bonusy typu tablet czy smartwatch. Kluczem do sukcesu jest to aby w odpowiednim momencie przystąpić do danej promocji i w odpowiednim momencie złożyć wypowiedzenie z banku.

Programy partnerskie

Tutaj zazwyczaj przydaje się własna strona internetowa lub blog, ponieważ trudno to w inny sposób promować. Nie mniej jednak można uzyskać całkiem konkretne profity z aktywnego udziału w takich programach.

Wymyślanie sloganów reklamowych i nazw firm

Mamy w Polsce m.in. portal Corton na którym często można znaleźć zadania polegające na wymyśleniu nazwy dla nowo powstającej firmy lub sloganu reklamowego.

Konkursy internetowe

Chodzi tutaj bardziej o konkursy kreatywne, gdzie trzeba opisać jakąś historię czy zrobić ciekawe zdjęcie. Wbrew pozorom wcale nie tak trudno wygrywać w takich konkursach - większość biorących udział nie przykłada się do swoich odpowiedzi.

Pozycjonowanie

Tutaj mnie zaraz zjedzie jakiś master pozycjonowania że to nie takie proste itp. Oczywiście nie chodzi mi o cały proces pozycjonowania ponieważ potrzebna do tego jest odpowiednia wiedza. Jest jednak dużo czynności które możemy wykonywać jako podwykonawca agencji SEO lub pozycjonera-freelancera - np. zdobywanie linków na forach/blogach, pisanie artykułów tematycznych czy wyszukiwanie odpowiednich stron.

Prowadzenie profili w social media

Tutaj podobnie jak przy pozycjonowaniu - nie wystarczą same chęci, trzeba jeszcze mieć pewną wiedzę. Nie mniej jednak można wykonywać pewne czynności jako podwykonawca agencji social media.

Youtube czyli graj w gry i zarabiaj

To oczywiście nie jest takie proste jakby się wydawało. Większość ludzi, tak naprawdę, interesuje nie to co się dzieje w grze ale komentarze dawane na bieżąco przez Youtubera. Nie mniej jednak można spróbować. Jeden z najbardziej znanych Youtuberów na świecie, występujący pod nickiem PewDiePie, według dziennika "The Wall Street Journal" zarabia na reklamach ok. 4 mln dolarów rocznie. Pieniądze leżą na Youtube! Oczywiście można prowadzić każdy inny tematyczny kanał.

Sex-kamerki

To już opcja dla bardziej odważnych (lub głupich - zależy od filozofii życiowej). Bardziej dla pań niż dla panów aczkolwiek często wygrywa kreatywność. W jednym z wywiadów, jakich udzielił założyciel portalu Showup, padło stwierdzenie że "(...) zdarzają się tak lubiane użytkowniczki, że miesięcznie mogą sobie kupić dwuletniego golfa w wersji podstawowej". Całkiem niezłe zarobki. Alternatywą może być tutaj portal ExtraLunchMoney, gdzie można m.in. robić pokazy, sprzedawać swoje filmy i zdjęcia czy wykonywać zlecone zadania.

Prowadzenie sklepu internetowego w modelu dropshipping

Model sprzedaży dropshipping jest to logistyczny model sprzedaży przez internet który polega na przeniesieniu procesu wysyłki, pakowania, magazynowania oraz wszelkich innych czynności związanych z fizycznym towarem na dostawcę. Sklep internetowy służy jedynie do zbierania zamówień i przesyłania ich do dostawcy. Tutaj jedna trzeba trochę zainwestować na początek - na pewno potrzebny jest hosting dla naszego sklepu internetowego a także sam sklep internetowy.

Pamiętaj: Jak nie spróbujesz to nie zobaczysz jak jest!

Oczywiście można zarabiać też w inny sposób - np. zakłady bukmacherskie, gra na giełdzie, fundusze inwestycyjne itp. itd. Tutaj trzeba jednak trzeba wiedzieć co się robi a przede wszystkim zamiast zarobić, można stracić. Dodatkowo trzeba mieć fundusze na start.Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej w polityce prywatności.X