Wyszukaj
Witaj na moim Blogu!

Mam na imię Andrzej i jestem tatą małego urwisa - Marcina!

Mam często kontrowersyjne poglądy na różne tematy. Jestem ironiczny, cyniczny, szyderczy i sarkastyczny. Kiedyś myślałem że jestem typem romantyka ale okazało się że byłem po prostu nieśmiały a okazałem się być zwykłym chamem. Dobrze mi z tym.


Jaką hulajnogę wybrać dla dziecka — zwykłą czy elektryczną?

Jazda na hulajnodze to świetna zabawa i atrakcyjny sposób spędzania czasu — a do tego sprytna metoda na oderwanie malucha od tabletu czy smartfonu. Nie ma wątpliwości, że warto zainwestować w tego typu sprzęt. Pojawia się jednak pewien dylemat: lepiej kupić tradycyjną hulajnogę, czy nowoczesną wersję elektroniczną? Poznaj zalety i wady obu rozwiązań.


Porady Brak komentarzy

Moda na hulajnogi elektryczne

W ostatnich latach na rynku pojawia się coraz więcej pojazdów sportowych z napędem elektrycznym — ta rewolucja nie ominęła oczywiście również hulajnogi. Hulajnoga elektryczna stała się modnym sprzętem, bardzo chętnie kupowanym dzieciom np. z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Czym wyróżnia się ten rodzaj pojazdu?

Z pewnością jedną z jego największych zalet jest prędkość. Szybka hulajnoga elektryczna dla dzieci może mknąć z prędkością nawet do ok. 40 kilometrów na godzinę, chociaż oczywiście w przypadku najmłodszych wskazane jest wybieranie modeli ze znacznie wolniejszych. Nie da się ukryć, że jazda na tak szybkim urządzeniu dostarcza wielu emocji!

Możliwość korzystania z napędu elektrycznego sprawia też, że dziecko może jeździć nawet wtedy, kiedy jest zmęczone. Nie musisz się martwić, że podczas długiej wyprawy na hulajnodze malec będzie miał dosyć i nie da rady o własnych siłach wracać do domu. Co więcej, starsze dzieci mogą np. jeździć na hulajnodze do szkoły i w ten sposób pokonywać nawet odległe dystanse.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że hulajnoga elektryczna ma pewne wady. Po pierwsze, jej koszt jest bez porównania wyższy niż w przypadku tradycyjnego pojazdu. Po drugie, duża prędkość również może okazać się wadą — dzieciaki nie zawsze zachowują się rozsądnie na drodze, a jeśli do tego zapomną o włożeniu kasku, nietrudno o tragedię. Dlatego warto wybrać model z ograniczeniem prędkości. Hulajnoga elektryczna jest też cięższa i mniej poręczna od zwykłej, wymaga także oczywiście odpowiednio częstego ładowania.

A może warto postawić na tradycyjną hulajnogę?

Klasyczna wersja hulajnogi ma z pewnością swój nieodparty urok oraz wiele innych zalet. Przede wszystkim, podczas jazdy na niej dziecko jest w ruchu, można więc traktować taką rozrywkę jako korzystną dla zdrowia aktywność fizyczną. Ponadto zwykła hulajnoga dostępna jest w wielu lekkich i poręcznych modelach, które maluch z łatwością sam wniesie po schodach czy przestawi. Na pewno nie bez znaczenia są też kwestie związane z bezpieczeństwem i brakiem możliwości rozwinięcia dużej prędkości.

Jednocześnie mniejsza prędkość jest największym minusem zwykłej hulajnogi — dla wielu dzieci to właśnie możliwość szybkiej jazdy jest kluczową atrakcją podczas korzystania z tego typu pojazdów. Bez wsparcia napędu elektrycznego przejeżdżanie dużych dystansów nie dla każdego będzie osiągalne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hulajnogi?

Wybierając hulajnogę, zawsze warto zwrócić uwagę na kilka kwestii — niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wersję zwykłą czy elektryczną.

Po pierwsze: koła. Im większe, tym bardziej komfortowa okaże się jazda. Oczywiście wielkość kół ważniejsza jest w przypadku zwykłej hulajnogi, bo odpychanie się przy większych kołach jest po prostu lżejsze. Duże koła to również wygodniejsza jazda po trudnym terenie. Jeśli często poruszasz się po nierównej nawierzchni, wybierz koła pneumatyczne.

Kolejnym istotnym aspektem jest waga — im lżejsza hulajnoga, tym bardziej mobilna i komfortowa w użytkowaniu. Jeśli chodzi o zwykłe hulajnogi, pamiętaj, że muszą być one jednak wystarczająco wytrzymałe i stabilne.

Zwróć również uwagę na to, czy deska, na której stoisz podczas jazdy, jest odpowiednio długa i szeroka, a także umieszczona na właściwej wysokości.Tagi: sponsorowane
Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej w polityce prywatności.X