Wyszukaj
Witaj na moim Blogu!

Mam na imię Andrzej i jestem tatą małego urwisa - Marcina!

Mam często kontrowersyjne poglądy na różne tematy. Jestem ironiczny, cyniczny, szyderczy i sarkastyczny. Kiedyś myślałem że jestem typem romantyka ale okazało się że byłem po prostu nieśmiały a okazałem się być zwykłym chamem. Dobrze mi z tym.


Pierwszy smartfon dla dziecka - jaki model warto wybrać?

Smartfony stanowią dziś niemal nieodłączną część życia — dostęp mają do nich nawet najmłodsze dzieci, a wśród młodzieży trudno znaleźć osoby niemające własnego telefonu. Wybierając pierwszy tego rodzaju sprzęt dla swojej pociechy, przyjrzyj się dokładnie dostępnym na rynku modelom i postaw na opcję najlepiej dopasowaną do indywidualnych potrzeb oraz Twoich finansowych możliwości.


Porady Brak komentarzy

Kiedy przychodzi czas na pierwszy telefon?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy kupić dziecku jego pierwszy własny telefon komórkowy. Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Nawet eksperci podkreślają, że wiele zależy od dojrzałości malucha oraz tego, czy używać będzie smartfona pod odpowiednim nadzorem. Generalnie jednak często zaznacza się, że własnego telefonu nie powinny posiadać dzieci w wieku przedszkolnym, a już na pewno młodsze. Kiedy Twoja pociecha pójdzie do szkoły, możesz powoli zacząć rozważać taką opcję.

Czy to oznacza, że mniejsze dzieci nie mogą korzystać ze smartfonów? Cóż, w rzeczywistości robią to bardzo często — rodzice chętnie dają pociechom telefony do zabawy, istnieje też wiele ciekawych aplikacji edukacyjnych. Zawsze czas kontaktu ze smartfonem powinien być jednak limitowany, trzeba też starannie kontrolować udostępniane dziecku treści. Jeśli smartfon ma być używany przez wielu domowników, warto zdecydować się na model z wytrzymałą baterią (np. samsung galaxy j7). Przyda się także duża pamięć wewnętrzna, dzięki której urządzenie bez problemu pomieści pliki wszystkich członków rodziny.

Najważniejsze cechy telefonu dla dziecka

Smartfon dla dziecka powinien być przede wszystkim prosty i intuicyjny w obsłudze, z przejrzystym interfejsem. Dzięki temu nawet początkujący użytkownik poradzi sobie z jego funkcjami, chociaż — szczerze mówiąc — dzieci zwykle uczą się korzystania z nowych urządzeń znacznie szybciej niż dorośli.

Na pewno istotną kwestią jest wytrzymała bateria, ponieważ maluchy często zapominają o naładowaniu telefonu, a potrafią korzystać z niego przez bardzo długi czas. Jeśli chcesz mieć z dzieckiem stały kontakt, zadbaj o ten aspekt.

Plusem będą z pewnością przydatne aplikacje dla rodziców, pozwalające np. na ustawienie limitu dziennego czasu korzystania ze smartfona czy konkretnych gier lub programów. Wybierając system operacyjny, zwróć uwagę na dostępność bezpłatnych aplikacji dla dzieci, np. tych pomagających w nauce języków obcych.

Bezpieczeństwo to podstawa

Smartfony posiadają dostęp do sieci, co pozwala na korzystanie z atrakcyjnych aplikacji, słowników internetowych oraz wielu innych przydatnych akcesoriów. Jednocześnie jednak stwarza wiele zagrożeń. Aplikacja filtrująca i monitorująca aktywność dziecka w internecie to podstawa — powinna ona blokować dostęp do określonych treści.

Warto poszukać również aplikacji do zarządzania hasłami i ich odzyskiwania — maluchy często zapominają np. kodu PIN lub nie pamiętają innych wybranych samodzielnie zabezpieczeń. Przydatne będą programy lokalizujące zagubiony telefon bądź pozwalające rodzicowi sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się dziecko.

Dobrze jest też zadbać o bezpieczeństwo samego urządzenia. Wybierz smartfon z solidną obudową, wytrzymały na wstrząsy, najlepiej również wodoodporny. Zainwestuj też w porządną obudowę czy futerał, a także folię ochronną na ekran.Tagi: sponsorowane
Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej w polityce prywatności.X