Wyszukaj
Witaj na moim Blogu!

Mam na imię Andrzej i jestem tatą małego urwisa - Marcina!

Mam często kontrowersyjne poglądy na różne tematy. Jestem ironiczny, cyniczny, szyderczy i sarkastyczny. Kiedyś myślałem że jestem typem romantyka ale okazało się że byłem po prostu nieśmiały a okazałem się być zwykłym chamem. Dobrze mi z tym.


Prosty sposób na ochłodę w ciepłe dni

Sprzedawcy klimatyzacji go nienawidzą! Odkrył prosty domowy sposób na ochłodę w ciepłe dni.
Porady Brak komentarzy

Lato jest wspaniałe jednak upały mogą wykończyć niejednego z nas. Upał może powodować osłabienie, rozkojarzenie, rozdrażnienie oraz zawroty głowy.

Kiedy gorączka ostatnich dni zaczęła dawać się ostro we znaki, zacząłem szukać sposobu na niższą temperaturę w mieszkaniu. Przewertowałem kilkanaście artykułów, jakieś fora itp., ale wszystkie te sposoby (ochładzanie wodą, zejście do piwnicy [sic!], odpowiednie ubranie, odpowiednie jedzenie, picie wody, rolety, wentylatory, ograniczenie wytwarzania energii itd.) były, delikatnie mówiąc, słabe. Zacząłem więc kombinować. Pierwsza myśl to oczywiście klimatyzacja ale to dosyć konkretny wydatek. Dalej pomyślałem o przenośnym klimatyzatorze ale po przeczytaniu opinii na ten temat zrezygnowałem. W końcu doszedłem do tego, że mogę stworzyć własny "klimatyzator" z rzeczy, które mam w domu.


Jak się ochłodzić w upalny dzień?

Z pomocą przyszedł mi nawilżacz powietrza. Okazuje się, że tym urządzeniem nie tylko można nawilżać powietrze ale też dosyć skutecznie je chłodzić. Sam nawilżacz ze zwykłą wodą oczywiście niewiele da ale kiedy zamiast wody napełnimy go kostkami lodu, możemy uzyskać naprawdę fajny efekt.


Jak się ochłodzić podczas upału?

Mój zestaw to dwa nawilżacze powietrza wypełnione lodem oraz miska z lodem i odpalony za nią wentylator - jest naprawdę fajnie. Przy zamkniętych oknach i drzwiach oraz zasłoniętych roletach temperatura w pokoju, według wskazań termometru, spadła o całe trzy stopnie ale odczuwalnie jest dużo mniej. Nawilżacz powietrza wypełniony lodem daje uczucie przyjemnej morskiej bryzy.

Nie wiem na ile takie rozwiązanie się sprawdzi na dłuższą metę ale na razie daje radę. Nie ponoszę też odpowiedzialności za uszkodzone nawilżacze - nie wiem na ile takie urządzenia są przystosowane żeby pakować do nich wodę w formie stałej.Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej w polityce prywatności.X