Wyszukaj
Witaj na moim Blogu!

Mam na imię Andrzej i jestem tatą małego urwisa - Marcina!

Mam często kontrowersyjne poglądy na różne tematy. Jestem ironiczny, cyniczny, szyderczy i sarkastyczny. Kiedyś myślałem że jestem typem romantyka ale okazało się że byłem po prostu nieśmiały a okazałem się być zwykłym chamem. Dobrze mi z tym.


Wózek spacerowy 4Baby Rapid Premium 2017 - recenzja

Moja subiektywna recenzja
Recenzje Brak komentarzy

Wózek spacerowy 4Baby Rapid Premium wersja 2017

Spędziłem długie godziny na wyborze właściwego wózka. Po długich poszukiwaniach wybór padł na wózek spacerowy 4Baby Rapid Premium wersja 2017. Główne założenia były takie, żeby wózek był funkcjonalny i żeby nie kosztował milionów monet. Obydwa założenia udało się osiągnąć. Specyfikację techniczną i wymiary można łatwo znaleźć w internecie, więc nie będę się nad tym w ogóle rozwodził tylko przejdę do rzeczy.

Wózek 4Baby Rapid Premium - dobra jakość za uczciwą cenę

Wózek 4Baby Rapid Premium - Bok

Główną i niezaprzeczalną zaletą tego wózka jest stosunek ceny do jakości. Wózek jest wykonany bardzo solidnie - wszystkie części są ładnie spasowane, nic nie odstaje, nic się nie pruje itp.

Wersja Premium na 2017 rok waży 8,9 kg, co jest dosyć rozsądną wagą, aczkolwiek mogłoby być trochę lepiej. Nie mnie jednak lepiej, żeby wózek ważył trochę więcej, niż np. stelaż miałby być gorszej jakości.

Design wózka jest bardzo przyjemny dla oka. Na tle dużej części wózków, w tym przedziale cenowym, wypada naprawdę świetnie - jest schludnie i ze smakiem. Wersję Premium możemy znaleźć w dwóch wersjach kolorystycznych - w każdej z nich niestety środek (podszycie) jest biały.

Niezaprzeczalną zaletą tego wózka jest pełna rączka, dzięki której możemy go prowadzić jedną ręką. Wózek spacerowy 4Baby Rapid Premium posiada rozkładane oparcie oraz rozkładany podnóżek. Oparcie rozkłada się praktycznie do pozycji poziomej. Mój młody raczej nie śpi na spacerach ale raz mu się zdarzyło i bardzo doceniłem tą funkcjonalność. Rozkładane oparcie, rozkładany podnóżek, ogromna buda (po rozłożeniu zakrywa praktycznie całą część siedzącą wózka) i naturalne materiały (dzięki którym dziecko się nie poci) tworzą świetną kombinację dla dobrego snu. Duża buda to też brak konieczności używania parasolek przed słońcem.

Zimą docenimy możliwość całkowitego odpięcia barierki - dużo łatwiej bez niej otulić dziecko kocem czy "zapakować" w śpiwór. Pięcio-punktowe pasy bezpieczeństwa sprawią, że nawet po odpięciu barierki, dziecko nie wysunie się z wózka. 4Baby Rapid Premium posiada dosyć spory kosz zakupowy ale przy dużych/ciężkich zakupach gorzej będzie się prowadzić - o tym za chwilę. Jeżeli chodzi o jazdę to doceniłem ostatnio koła, które wykonane są z plastiku, a część jezdna z pianki EVA - można jeździć po byle jakiej drodze i nie złapiemy gumy. Wózek jest bardzo zwrotny, lekko się go prowadzi i jest dosyć stabilny. Koła wózka można ustawić w pozycji nieruchomej.

4Baby Rapid Premium nie do końca taki cudowny

Wózek 4Baby Rapid Premium - Przód

Wózek, w mojej opinii, posiada dwie duże wady. Często są to główne powody do negatywnego opiniowania tego sprzętu. Pierwsza, główna wada to umiejscowienie hamulca. Wózek jest tak wyprofilowany, że nawet niższe osoby będą w ten hamulec kopać - a jak ktoś się będzie gdzieś spieszył, to już w ogóle nie ma szans, żeby nie deptać po hamulcu. Sprawę załatwiłaby może dłuższa rączka ale pewnie byłaby wtedy bardziej podatna na uszkodzenia. Przed zakupem wózka, napisałem do jego producenta w tej sprawie - zapytałem czy jest możliwość wycięcia poprzecznej belki hamulca. Dostałem odpowiedź:

Jako producent kategorycznie zabraniamy wycinanie belki hamulca gdyż może to spowodować bezpośrednie zagrożenie dla dziecka. Nasze produkty są atestowane i nie zalecamy ingerencji w jakąkolwiek cześć wózka.

Ogólnie to belki nie trzeba wycinać - można ją wyjąć, tudzież wyrwać. Jej demontaż jest bardzo łatwy - ale nie zalecany. Sam demontaż belki nie usuwa funkcjonalności hamulca - belka służy jedynie do zablokowania obydwóch kół jednocześnie, bez belki musimy je blokować i odblokowywać pojedynczo. Można się też do tego hamulca przyzwyczaić i dostosować chód tak, żeby w tą belkę nie kopać. Po jakiś dwóch miesiącach użytkowania wózka, zapomniałem w ogóle że ten hamulec tam jest.

Druga, kluczowa wada to tapicerka. Jej ściągnięcie jest niemożliwe bez odkręcania śrub. W opisie wózka na różnych stronach można przeczytać, że tapicerka jest zdejmowana - mnie się nie udało. Pranie wózka jest z tego powodu bardzo utrudnione.

Do wózka dołączona była folia przeciwdeszczowa, osłona na nogi oraz uchwyt na napoje. Żadnej z tych rzeczy nie używamy. Folia przeciwdeszczowa jest "pełna" a za wywietrzniki służą małe dziurki - mój młody nie chciał w tym siedzieć i wymieniliśmy na folię z okienkiem. Wózek posiada ocieplaną osłonę na nogi ale to chyba dla jakiś mini dzieci - po zapięciu tej osłony mój młody miał bardzo ograniczone ruchy i mu się totalnie nie podobało. Jeżeli chodzi o uchwyt na napoje to na bidony dla dzieci jest za mały a na piwo w puszce za duży - ani ja, ani młody nie byliśmy zadowoleni.

Wózek 4Baby Rapid Premium - Tył

Koła wózka podobno są amortyzowane - prawie w ogóle nie czuć tego faktu. Wózek jest bardzo twardy. W ogóle jeżeli chodzi o samą jazdę to wózek bardziej do miasta i na proste, niedziurawe, podłoża niż na leśne czy gruntowe drogi albo jakieś wertepy, ale raz na jakiś czas nawet w polowych warunkach da radę. Ogólnie to jadąc po dziurawym i krzywym chodniku dzieckiem dosyć trzęsie. Środek ciężkości wózka jest dosyć kiepsko ustawiony (jeżeli chodzi o jazdę na siedząco, na leżąco jest bajka) - pokonując tym wózkiem wyższe krawężniki, trzeba się mocno napracować - aczkolwiek idzie się przyzwyczaić i wypracować technikę, która pozwoli z mniejszym trudem pokonywać przeszkody. Podczas jazdy trzeba uważać na dziury - i to nie te duże, bo z tymi wózek sobie poradzi, tylko te wielkości koła - czasem taka dziura potrafi skutecznie przyblokować koło.

Wózek używany dużo na słońcu blaknie. Niefajny jest tutaj fakt, że budka blaknie szybciej niż reszta - prawdopodobnie jest z innego typu materiału.

Żeby złożyć wózek do pozycji maksymalnie kompaktowej trzeba położyć oparcie na płasko i wyjąć barierkę. Trochę to uciążliwe ale przy zapakowanym na full bagażniku, takie ruchy pozwalają uzyskać jeszcze trochę miejsca.

Rączka wózka jest regulowana ale i tak każdy będzie miał tą rączkę w pozycji najdalszej ze względu na belkę hamulca o której wspominałem wcześniej. W wersji 2017 rączka została wydłużona - nie wyobrażam sobie nawet jak to wyglądało wcześniej.

Opinie na temat wózka 4Baby Rapid Premium

Przed zakupem tego wózka przeczytałem ogromną ilość opinii na jego temat. Opinie w internecie są bardzo różne i często bardzo skrajne. Skąd to się bierze?

Wózek nie nadaje się do szerszych zastosowań na dziurawych czy polnych drogach. Jeżeli wózek miałby jeździć głównie po polnych drogach czy na przykład w lesie to na pewno nie kupiłbym wózka spacerowego 4Baby Rapid Premium.

Styl jazdy też jest ważny. Moja żona jeździ trochę bardziej nerwowo - nie podbija przed wszystkimi krawężnikami i przeszkody stara się pokonywać siłą. Podejrzewam że w jej rękach wózek wytrzymałby krócej niż jakby ja używał go cały czas.

Za tą cenę kupiłbym jeszcze raz

Gdybym jeszcze raz stanął przed wyborem wózka to prawdopodobnie wybrałbym wózek spacerowy 4Baby Rapid Premium. Wózek 4Baby Rapid Premium jest bezpieczny i wygodny dla dziecka, a rodzicowi zapewnia komfort podczas spacerów. Jego funkcjonalność i solidne wykonanie przy bardzo przystępnej cenie, to główne atuty tego modelu. Za taką cenę dostajemy na prawdę fajny wózek.

Tekst nie jest sponsorowany. Jest to moja subiektywna opinia na temat wózka spacerowego 4Baby Rapid Premium.Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej w polityce prywatności.X