Wyszukaj
Witaj na moim Blogu!

Mam na imię Andrzej i jestem tatą małego urwisa - Marcina!

Mam często kontrowersyjne poglądy na różne tematy. Jestem ironiczny, cyniczny, szyderczy i sarkastyczny. Kiedyś myślałem że jestem typem romantyka ale okazało się że byłem po prostu nieśmiały a okazałem się być zwykłym chamem. Dobrze mi z tym.


Czy warto kupić podgrzewacz do butelek

Jak podgrzewać wodę na mleko i gotowe dania ze słoiczków?


Ojcostwo Brak komentarzy

Podgrzewacz do butelek (słoiczków) jest, według mnie oczywiście, jedną z najbardziej nieprzydatnych rzeczy i zbędnym gadżetem. Podgrzewacz do butelek kupiliśmy z żoną już na samym początku - jakoś świeżo po urodzeniu Marcina. Znajomi bardzo zachwalali więc się skusiliśmy. Podgrzewacz był użyty dosłownie kilka razy ponieważ jego używanie nie jest ani wygodne, ani szybkie ani tanie.

Jak w takim razie przygotowywać dziecku mleko i inne posiłki?

Sposobów jest kilka. Jedne lepsze, inne gorsze - wszystkie natomiast, moim zdaniem, sprawdzą się lepiej niż podgrzewacz. Niezależnie od tego, który sposób wybierzesz, pamiętaj, że zawartości słoiczka nie powinno doprowadzać się do wrzenia - traci się przez to wiele cennych witamin. Jeżeli podgrzewasz dziecku obiad bezpośrednio w słoiczku, pamiętam aby był on otwarty aby nie wytorzyło się w nim podciśnienie.

Jak podgrzewać wodę na mleko?

  1. Podgrzewanie w mikrofalówce. Czas podgrzewania wody zależny jest od ustawionej mocy, ilości wody i samego urządzenia. Zwykle trwa to od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund.
  2. Podgrzewanie w czajniku. Niezależnie czy jest to czajnik na gaz czy prąd, klasyczny czy elektryczny - podgrzewanie już przegotowanej wody do odpowiedniej temperatury trwa od kilku do kilkunastu czy kilkudziesięciu sekund. Nie posiadam mikrofali więc przygotowujemy wodę właśnie tym sposobem. Każdy czajnik jest inny więc trzeba sobie wyrobić sposób - u mnie podgrzanie do odpowiedniej temperatury jednego litra wody to trzy włączenia czajnika na 3-4 sekundy (czajnik elektryczny). Później już się robi wszystko na wyczucie.
  3. Termos z gorącą wodą. Szczególnie fajne rozwiązanie na noc ponieważ nie trzba nawet wychodzić z sypialni żeby przygotować mieszankę.
  4. Podgrzewanie w kąpieli wodnej. Na tym samym opiera się właściwie zasada działania podgrzewacza, jednak podgrzewanie wody w garnku czy rondlu pójdzie zdecydowanie szybciej.
  5. Podgrzewanie bezpośrednio w garnku/rondlu.

Na noc warto sobie wcześniej poporcjować mleko i trzymać w małych pudełeczkach żeby nie trzba było wykonywać takich trudnych operacji jak odmierzanie odpowiedniej ilości mleka, walcząc ze snem.

Jak podgrzewać gotowe dania ze słoiczków?

  1. Podgrzewanie w mikrofalówce. Podgrzewanie dań słoiczkowych w mikrofalówce też jest szybkie i wygodne. Często też kuchenki mikrofalowe mają specjalny program do pogrzewania dań. Dania słoiczkowe podgrzewamy około minuty do półtorej. Czas podgrzewania zależy głównie od rodzaju dania, wielkości słoiczka, ustawionej mocy i tego czy podgrzewamy danie bezpośrednio w słoiczku czy też na talerzu lub w misce. Kuchenki mikrofalowe podgrzewają nierównomiernie, więc przed podaniem jedzenia dziecku należy je dokładnie wymieszać. Danie, które na wierzchu jest letnie, w środku może być gorące i na odwrót.
  2. Podgrzewanie w kąpieli wodnej. Na tym samym opiera się właściwie zasada działania podgrzewacza, jednak zanim podgrzewacz podgrzeje wodę to tutaj już dawno danie będzie gotowe. Trzeba pamiętać o mieszaniu.
  3. Podgrzewanie na parze. Niezbędne będzie wyłożenie dania na plastikowy talerz. Gotujemy wodę w garnku (albo wcześniej w czajniku żeby było szybciej), wlewamy do rondla a na nim kładziemy talerz z daniem. Osobiście używam tego właśnie sposobu - jest szybko i wygodnie.
  4. Podgrzewanie bezpośrednio w garnku/rondlu.

Podsumowując: Podgrzewacz do butelek to zbędny gadżet i lepiej wydać te pieniądze na coś innego.Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej w polityce prywatności.X